Nasza oferta

NAUKA NORDIC WALKING

Proponujemy Państwu zajęcia indywidualne i grupowe z instruktorem Nordic Walking na wszystkich poziomach zaawansowania. Zajęcia mogą być prowadzone na trasach wskazanych przez Instruktora lub w miejscach zaproponowanych przez klienta. Czas zajęć: 1,5 h. Zajęcia obejmują:

– dobór kijów,  rozgrzewkę oraz ćwiczenia pomocnicze wprowadzające do prawidłowej techniki marszu z kijami;

– trening właściwy podczas którego doskonalimy technikę na wybranej ścieżce;

– stretching na zakończenie.

Kije do Nordic Walking w cenie zajęć. Instruktor dojeżdża do klientów po telefonicznym uzgodnieniu miejsca i terminu.

 

WYPRAWY KRAJOZNAWCZE Z NORDIC WALKING

Oferujemy Państwu możliwość połączenia zajęć Nordic Walking z poznawaniem Bieszczadów. W naszej ofercie znajdują się propozycje wypraw terenowych, podczas których oprócz nauki Nordic Walking przybliżmy Państwu historię  i koloryt bieszczadzkiej krainy. Wybrane propozycje:

Nordic Walking w Krainie Trzech Kultur – zajęcia Nordic Walking prowadzone na trasie ekomuzeum Trzy Kultury w Lutowiskach. Podczas wędrówki mają Państwo okazję poznać bogatą historię wsi Lutowiska, gdzie przez wieki żyły ze sobą zgodnie trzy nacje – Polacy, Rusini i Żydzi. Bolesna historia XX wieku spowodowała, że do dziś pozostało tylko kilka pamiątek świadczących o dawnej świetności Lutowisk. Na trasie wyprawy zobaczymy m.in. neogotycki kościół, kirkut żydowski, ruiny synagogi, cmentarz greckokatolicki i Chreptiów – miejsce, gdzie kręcono w latach 60-tych XX wieku film „Pan Wołodyjowski”. Na trasie wędrówki nie brak także wspaniałych punktów widokowych z panoramą wysokich Bieszczadów. Czas przejścia – około 3 godzin.

Nordic Walking w Dolinie Górnego Sanu – propozycja zajęć Nordic Walking w malowniczej scenerii górnego Sanu. Dolina Sanu to obok połonin największa atrakcja Bieszczadów, zwłaszcza jego górny odcinek. To najbardziej wysunięty na południowy – wschód fragment Polski, bezludny i dziki. Przed II wojną światową istniało tam kilka wiosek, po których dziś pozostały tylko nazwy. Warto poznać ich historię i zobaczyć, co zachowało się do dziś. Czas przejścia – ok 2-6 godzin (w zależności od wariantu). Z powodu trudności z  dojazdem w dolinę górnego Sanu istnieje możliwość zorganizowania transportu.

Nordic Walking w Dolinie Krywego – trudno o bardziej urokliwe miejsce w dolinie Sanu, niż dolina Krywego. Przed laty istniała tu pokaźna miejscowość, z cerkwią, dworem, tartakiem i wieloma chałupami. Niestety – II wojna światowa i akcje wysiedleńcze spowodowały, że dawne Krywe istnieje tylko na fotografiach. Do naszych czasów zachowały się górujące nad doliną ruiny murowanej cerkwi z dzwonnicą i cmentarzem, oraz liczne podmurówki i studnie, pochowane w gąszczu zarośli. Niezmienny jest tylko San, czarujący jak przed laty swoim delikatnym szumem.Trudno i lepszą scenerię do wyprawy z kijami Nordic Walking. Czas przejścia – ok 4 godzin.

Nordic Walking w Dolinie Łopienki – Osławiona cerkiew w Łopience to cel naszej wędrówki. Odnowiona cerkiew stanowi główną pamiątkę po opustoszałej łemkowskiej wsi. Wchodząc w dolinę prócz fantastycznej przyrody będziemy mieli okazję przyjrzeć się wypałom węgla drzewnego. Istnieje także możliwość odwiedzenia Studenckiej Bazy Namiotowej, gdzie gospodarze częstują świeżo parzoną miętą. A zatem do miłego spotkania!

Ponadto jesteśmy w stanie zaplanować wyprawę w dowolny zakątek Bieszczadów, zgodnie z Państwa preferencjami i zainteresowaniami.